Zielona Kawa

Badania naukowe jednoznacznie potwierdzają, ze stosowanie suplementów diety zawierających ekstrakt z zielonej kawy, skutecznie wspomaga odchudzanie, doprowadzając do znacznych spadków wagi.

Suplementy diety powstające na bazie ekstraktu z zielonej kawy, coraz bardziej zyskują na popularności. Dużym atutem jest bowiem fakt, że powstają na bazie substancji całkowicie naturalnych oraz, że ich skuteczność jest potwierdzona badaniami. Wciąż jest wielu sceptyków, dla nich przedstawimy wyniki testów przeprowadzonych przez naukowców. Potwierdzają one, że ekstrakt z zielonej kawy skutecznie radzi sobie ze zwalczaniem zbędnej tkanki tłuszczowej. W dodatku efekty osiągane są w krótkim czasie.

Najważniejsze jest to, że zielona kawa poza właściwościami odchudzającymi, ma również działanie antyoksydacyjne o dużej intensywności, nie spotykane w przypadku innych napojów. Za zdrowotne właściwości zielonej kawy odpowiada w głównej mierze kwas chlorogenowy w niej zawarty, jak i wiele innych składników, nie mniej istotnych.

Badania wpływu zielonej kawy na spadek masy ciała u myszy

Badanie prowadzono we Włoszech, gdzie ilość spożywanej kawy jest naprawdę duża. Badanie przeprowadzano w sposób następujący, przez 14 dni gryzonie dostawały karmę wzbogaconą ekstraktem z zielonej kawy. Ekstrakt był taki sam, jaki stosuje się w tabletkach na odchudzanie dla ludzi. W taki sposób myszy dostawały dawki kwasu chlorogenowego oraz trójglicerydy. Na tej podstawie określono wpływ tej substancji na spadek masy ciała. Badanie prowadzono przez dłuższy czas, z zachowaniem 14dniowych odstępów.

Obserwacja wpływu zielonej kawy na spadek tkanki tłuszczowej

Wyniki badań były właściwie oczywiste. Spadek masy ciała u gryzoni wynosił od 0,5 do 1%. Kuracja dodatkowo poprawiła metabolizm komórkowy co doprowadziło min. do odtłuszczenia wątroby.

Ekstrakt z zielonej kawy w walce z otyłością

Podstawową substancją wyciągu z zielonej kawy jest kwas chlorogenowy, który skutecznie ogranicza wchłanianie węglowodanów przez organizm. To sprawia, że do produkcji energii zużywany jest zapas tkanki tłuszczowej. Dodatkowo, kwas chlorogenowy przyśpiesza metabolizm, dzięki temu organizm szybciej pozbywa się kalorii. Połączenie tych właściwości sprawia, że efekty kuracji widoczne są bardzo szybko i to bez konieczności zmiany nawyków żywieniowych czy trybu życia.

Wątroba jest tu niezmiernie ważnym elementem, to ona odpowiada za trawienie tłuszczy. Zielona kawa powoduje, że proces spalania tłuszczy przebiega sprawniej, nie osadzają się tzw. złogi, co zapewnia szybszą przemianę materii.

Działanie ekstraktu z zielonej kawy-badania na ludziach

W Uniwersytecie Scranton (Pensylwania, USA) przeprowadzono badanie trwające 22 tygodnie, na grupie 16 ochotników. Główny cel tego badania, to oczywiście sprawdzenie działania ekstraktu na organizm ludzki. W czasie badania, ochotnikom podawano tabletki z ekstraktem z zielonej kawy. Nie zauważono żadnych skutków ubocznych kuracji, za to spadek masy ciała był naprawdę imponujący. U ochotników zanotowano spadek masy ciała o około 18 kg, za to o 1/5 zmniejszyła się procentowa zawartość tłuszczu w budowie ciała.
Joe Vinson, chemik-naukowiec ze Scranton, uważa, że gdyby ochotnikom zapewnić kompleksowy program odchudzający, czyli taki, gdzie nastąpiła by zmiana diety na mniej kaloryczną, wprowadzono by program treningowy, efekty byłyby jeszcze bardziej spektakularne. Podkreśla o dodatkowo, że oparte na naturalnym surowcu tabletki, są w pełni bezpieczne.

Opinie lekarzy i ekspertów na temat tabletek Zielona Kawa

Dr.Oz nazwał ziarna zielonej kawy, magiczną fasolą, czarodziejskim lekiem na skuteczne zwalczenie otyłości. Każdy, komu zależy na osiągnięci szczupłej sylwetki, powinien stosować właśnie kurację opartą o te tabletki.
Japońscy naukowcy zachwalają przede wszystkim wpływ tabletek na kondycję organizmu. Wykazali bowiem, że u osób stosujących codziennie zieloną kawę, ryzyko zawału czy udaru mózgu zmniejsza się aż o 20 %.

Gdzie kupić Zieloną Kawę i jak wybrać najlepszą

Zanim kupimy tabletki z ekstraktem, zieloną kawę w ziarnach czy inny preparat, zwróćmy uwagę, z jakiego regionu świata, dana rzecz pochodzi. Wybierać najlepiej te amerykańskie lub od producentów z europy. Rynek jest bowiem zalewany marnej jakości podróbkami z krajów azjatyckich. Nie dość, że normy zapewniające skuteczność nie są w nich przestrzegane, to jeszcze zachodzi obawa, że nie są one w pełni bezpieczne. Kupując preparat za mniej niż 100 zł, ryzykujemy, że sięgamy po coś, co jest kiepskiej jakości. Niestety za dobrą jakość trzeba swoje zapłacić. Zwracajmy uwagę również na skład. Dobry preparat powinien zawierać mini. 45% kwasu chlorogenowego. Jego skuteczna dawka dzienna to mini. 800 mg.

Przytoczone badani i ich wyniki jednoznacznie wskazują na skuteczność kuracji opartej o ekstrakt z zielonej kawy. Jest to więc najlepszy wybór dla osób, które chcą schudnąć i to w jak najkrótszym czasie, bez większych wyrzeczeń. Zarówno medyczne, jak i naukowe źródła dodatkowo zapewniają o bezpieczeństwie tej kuracji. W tym przypadku decyzja jest oczywista. Życzymy osiągnięcia jak najlepszych wyników związanych z kuracją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *